Egy ajtó felújításának folyamatai

Bár sokan még mindig műanyag nyílászárókat használnak, egyre többen részesítik előnyben a természetes alapanyagú fát.   A fát azonban kezelni, óvni, védeni kell, egy idő után pedig felújítani. A kültéri felülettel érintkező ajtók esetén ezt gyakrabban kell megtenni, ám a beltéri ajtók is igénylik a gondozást.

De milyen lépésekből is áll egy ilyen felújítás?  

1. A munkát az ajtó alapos lecsiszolásával kezdjük. A lazúrozáshoz olyan színt válasszunk, ami hasonló, vagy sötétebb, mint az előző árnyalat. Ezt követően portalanítsuk, tisztítsuk meg a felületet.

2. A bejárat külső felét kenjük le Boróka Base fakonzerváló alapozóval.  Az alapozót használat előtt alaposan fel kell keverni, majd hígítás nélkül, puha ecsettel, vagy lakkhengerrel kell felvinni. A fának jól be kell szívnia az alapozót. Itt egy nap száradási idővel számolhatunk.

3. A fafelület esetleges javítását Boróka Folyékony fával végezzük. Ez egy gyurmaszerű, színezett tapasz, amit spaklival lehet a repedésekbe, karcolásokba és egyéb lyukakba juttatni. A tapaszt 2 óra száradási idő után addig kell csiszolni, amíg a felület teljesen sima nem lesz. Mivel ez után az ajtóra lazúr kerül, a fa színéhez passzoló árnyalatú anyagot válasszunk!

4. Az első réteg Boróka Satin selyem- fényű vastaglazúr következik. Itt is használhatunk lakkhengert, ha a felület elég nagy.

5. A két réteg között legalább egy napot száradjon a festék. Az első réteg megszáradása után vissza kell csiszolnunk ismét a teljes felületet egy finomabb csiszoló vászonnal.

6. Végül jöhet a második réteg Boróka Satin selyemfényű vastaglazúr.  Mindig szálirányban fessünk, hogy homogén legyen a felület. 

 

A cikk a Kolor.hu magazin 2014. tavaszi számában jelent meg.

A megjelent Kolor.hu magazinokat IDE kattintva tekintheti meg.

A belépés és a regisztráció átmenetileg le lett tiltva.
Compare items
  • Total (0)
Compare
preloader