Kemikál BORNIT Profidicht 1K Fix – egykomponensű bitumenes vastagbevonat

Egykomponensű, polisztirol tartalmú műanyagmodifikált bitumenes vastagbevonat. Magas szárazanyag tartalma miatt gazdaságos a használata.

Gyártó:
Kemikál BORNIT Profidicht 1K Fix – egykomponensű bitumenes vastagbevonat
Kemikál BORNIT Profidicht 1K Fix – egykomponensű bitumenes vastagbevonat

Leírás

Felhasználási terület

BORNIT-Profidicht 1K Fix tartós, rugalmas külső vízszigetelésként szolgál talajjal érintkező épületszerkezeteknél. Felhordása simítóvassal vagy szórással történhet. A termék felhasználható vízszintes, és függőleges felületen is.
BORNIT-Profidicht 1K Fix alkalmazható védőréteggel takart vízszintes épületszerkezetek, (pl.: aljzatbeton, erkély és terasz) nedvesség elleni védelmére, valamint hőszigetelő lapok felragasztásához bitumenes vagy ásványi alapra, melyek talajjal érintkeznek.
BORNIT-Profidicht 1K Fix jól tapad minden száraz és enyhén nedves ásványi alapra, továbbá megfelelő szilárdságú bitumenes felületre (pl. régi hideg- és meleg-bitumenrétegre, vagy vastagbevonatokra).

A termék előnyei

  • különösen gyorsan szárad, ezért hamar ellenáll a csapadékvíznek
  • magas szárazanyagtartalma miatt gazdaságosan használható fel
  • egyszerűen felhordható simítóvassal, de megfelelő berendezéssel szórható is
  • rendkívül rugalmas, a polisztirollal modifikált tulajdonságának köszönhetően
  • felkeverés nélkül, rögtön használatra kész
  • száradás után repedésáthidaló
  • teljesen kifugázott falazat esetén nem szükséges vakolat
  • használható hőszigetelő lapok ragasztására beton, téglafal és vakolt felületeken
  • környezetbarát, mivel oldószermentes

Alapozás

  1. Az alapfelület sima, érdes felületektől és éles szélektől mentes legyen. 
  2. A felületi egyenetlenségeket, mint pl. a téglafal fugákat, vakolattáskákat vagy 5 mm-nél nagyobb kitöréseket javítóhabarccsal ki kell egyenlíteni. Teljesen kifugázott falazat esetén nem szükséges vakolat. Azokat a felületi hibákat, amelyek 5 mm-nél kisebbek (pl. pórusok az alapfelületen) a bitumenes vastagbevonat felhordása közben fogazott glettvassal kiegyenlíthetjük. Különösen fontos ez betonfelületeknél, ahol ezzel a felhordási módszerrel elkerülhetjük a légbuborék képződését. 
  3. Az alapfelület szilárd, tiszta, föld-, por- és leválasztó anyagoktól mentes legyen. A felület lehet „mattnedves”, de összefüggő vízréteg nem lehet rajta. 
  4. Alapozásként BORNIT-Grundbit-tal lekenni ajánlott. Érdes, vagy erősen szívó felület esetén (pl. pórusos beton) az alapozás feltétlenül szükséges. Erősen porózus alapfelületre az alapozóréteg megszáradása után hordható fel a vastagbevonat.

Fontos: A bitumenes vastagbevonatok az ellenoldali víznyomás hatására károsodhatnak. Gondoskodni kell róla, hogy a felhordott szigetelőréteget a víz ne károsíthassa, szükség esetén az ellenoldalon vízzáró vakolatréteget kell kialakítani (pl.: Resolit KM-257, Barra 2000).

Felhasználás

A BORNIT®-Profidicht 1K Fix felhasználását a hatályos DIN 18195 szabvány, valamint a „Talajjal érintkező épületrészek műanyagmodifikált vastagrétegű bitumenes szigetelés kivitelezésének és tervezésének irányelvei” 2010 májusában aktuális előírása szabályozza. A KMB felhasználása az adott építési projektnél függ a vízterheléstől. A munka megkezdése előtt győződjön meg róla, hogy a tervező a vízterhelést figyelembe véve, hogyan írta elő a munkálatokat.

A BORNIT®-Profidicht 1K Fix felhasználásra kész, fogazott glettvassal, acélsimítóval vagy megfelelő szóróberendezéssel a korábban leírt módon előkészített felületre hordható fel. A BORNIT®-Profidicht 1K Fix-el nem szabad fagyveszélyes időszakban és esőben dolgozni. Felhasználás közben az alapfelület és a környezet hőmérséklete legalább +5°C legyen.

A felhordás a bevonat vastagsága szerint a hatályos DIN 18195-3; -4; -5; szabvány, valamint a „Talajjal érintkező épületrészek műanyagmodifikált vastagrétegű bitumenes szigetelés kivitelezésének és tervezésének irányelvei” előírásainak megfelelően, 2 rétegben történjen.

Talajnedvesség és nem felgyülemlő szivárgó víz elleni vízszigetelésnél (DIN 18195-4 szabvány) közvetlenül az első réteg után felhordható a második réteg („nedves a nedvesre”).

A hatályos DIN 18195 -5; -6; szabvány alkalmazásánál az első szigetelő réteg felvitele után a második réteg addig nem hordható fel, amíg az első réteg meg nem száradt annyira, hogy az újabb réteg felhordása ne okozzon abban kárt.

A felgyülemlő eső- vagy talajvíz elleni szigetelés esetén (DIN 18195-6 szabvány), – ellen oldali víznyomásnál – az első rétegben a teljes felületen üvegszövet erősítést kell alkalmazni.

A jelenleg aktuális DIN 18195 szabvány szerint a felület szigetelése előtt a hajlatokat és a sarkokat ásványi anyaggal vagy egy kétkomponensű vastagbevonattal (Soriplan Rapid) kell kialakítani.

Ettől eltérő, de innovatív és biztonságos alternatív megoldásként ajánljuk a Soriflex Sarokerősítő szalag alkalmazását.

Különösen oda kell figyelni a szakszerű kivitelezésre a fugáknál, hajlatoknál és a csatlakozásoknál. A felhordást követően a friss bevonatot védeni kell az esőtől és a közvetlen napfénytől.

A szigetelés mechanikai védelmét is biztosítani kell. A védő és vízelvezető rendszereket csak a szigetelés teljes átszáradása után lehet kialakítani (időjárástól függően 2 vagy több nap). Ezeknél a munkafolyamatoknál a DIN 18195-10 szabványt kell alkalmazni.
A hőszigetelőlapok felragasztásához is alkalmazható a BORNIT®-Profidicht 1K Fix. Megfelelő mechanikai védelmet biztosít a polisztirollap fóliával és/vagy drénlemezzel, illetve hőre lágyuló bitumenes lemezzel. Ezt követi végül a föld visszatöltése. A szigetelés és a védőréteg sérülésének elkerülése érdekében a DIN 18195-10 szabványt kell alkalmazni.

Fontos: Az aktuális DIN 18195 szabvány nem tartalmazza a „nyomásmentes víz –nagy igénybevétel” és a „talajvíz” vízterhelési osztályokat a műanyagmodifikált bitumenes vastagrétegű bevonatokra vonatkozólag. Ilyen esetben a DIN 18336 C részének megfelelően a BORNIT®- Profidicht 1K Fix használata esetén a megbízó hívja fel a figyelmet a DIN 18195 szabványtól való eltérésre.

Műszaki jellemzők

jellemzés egykomponensű bitumenes vastagbevonat (KMB)
általános leírás műanyagmodifikált bitumen emulzió, különlegestöltőanyagokkal
oldószer nem tartalmaz
sűrűség kb. 800 – 850 kg/m³
konzisztencia pasztaszerű, simítóvassal felhordható
felhordás glettvassal, szóró berendezéssel
vízzáró képesség 0,75 bar víznyomásnak ellenáll 72 órán keresztül
átszáradás minimum 2 nap, a páratartalom, hőmérséklet,rétegvastagság és az alapfelület függvényében
páradiffúziós szám (μ) kb. 8000 (DIN EN 12086 szerint)
sd – érték (m) 26,3
tárolás + 5°C felett tárolva minimum 18 hónapigfelhasználhatófagyveszélyes!
max. rétegvastagság 6 mm nedves rétegvastagság
tisztítás száradás előtt vízzel tisztítható, kikeményedettállapotban bitumen oldószerrel (BORNIT®-Bitumenreiniger)
rendeletben szereplő káros anyagok nem tartalmaz 
GISBAU- termékkód BBP 10

Hol vásárolhatom meg?

locator button

Kiszállítás

További információk

Termék adatok: Kemikál BORNIT Profidicht 1K Fix – egykomponensű bitumenes vastagbevonat

Kiszerelés

Bolt információ

Bolt információ

A belépés és a regisztráció átmenetileg le lett tiltva.
Compare items
  • Total (0)
Compare