A tapétázás, falburkolás ma már hagyományosnak mondható módszere, ám a mai kiváló alapanyagok, a korszerű lehetőségek sokasága, a végtelennek tűnő választék szabad utat enged a fantáziának, és különleges és gyakran szokatlan megoldásokat ígérnek.
A tapéta rögzítéséhez érdemes a legjobb minőségű és a tapéta anyagának megfelelő ragasztót választani, még ha az a drágább kategóriába tartozik is, hosszútávon megéri.
Itt a jó idő! És ha éppen időszerűvé vált a festés vagy tapétázás, ez talán a leginkább alkalmas – vagy inkább csak szokásos? – időszak erre. Az erősebb fények, a napsütés miatt szembetűnőbbek és jobban láthatóvá válnak azok a fránya foltok, szennyeződések, sérülések és kopások, amelyek idővel óhatatlanul megjelennek a falon vagy bizonyos falfelületeken? Vagy éppen az új bútorhoz nem passzol a régi festés vagy a tapéta mintája?
Lásson hát neki! Tervezzen előre, és alaposan nézzen körül a tapétaszaküzletekben, és csak ezután döntsön alapanyagról, színről, mintáról, módszerről. A tapétázás manapság nem csak a legközkedveltebb és legpraktikusabb, de valljuk be, a legkisebb felfordulással és kellemetlenséggel járó faldíszítési mód is egyben. Tehát a számunkra legmegfelelőbb tapéta kiválasztásának már csak a pénztárcánk és lehetőségek felderítésére fordított idő és energia szabhat határt. A legfontosabb, hogy jól gondoljuk át a dolgot, és tervezzünk előrelátóan, válogassunk megfontoltan, hiszen ha rosszul választunk, hosszú éveken át kell elhibázott döntésünk eredményét „élveznünk”. A falak színe, mintázata pedig alapvetően meghatározza hangulatunkat, közérzetünket a mindennapokban.
ÖTLETEK:
– A habosított, vagy dombornyomású tapéták jótékonyan rejtik el a fal egyenetlenségeit, hibáit.
– Ha először kezd tapétázásba önállóan, olyan tapétát válasszon, ahol nem kell a minták illesztésével bajlódni.
– Ügyeljen rá, hogy azonos sorozatszámú tekercseket vásároljon és óvatosságból érdemes mindig eggyel több tekercset venni, mint a kiszámított mennyiség.
– Ha nincs kéznél tapétázó asztal, emeljen le egy sima táblájú ajtót, szerelje le a kilincset és fektesse két bakra.
– Egyszerre egy adag tapétaragasztót keverjen ki, ám a ragasztó maradéka hűvös helyen tárolható és másnap még használható, de ilyenkor ne keverjen hozzá újabb ragasztóport, mert csomós lesz.
A cikk a Kolor.hu magazin 2010. tavaszi számában jelent meg.
A megjelent Kolor.hu magazinokat megtekintheti IDE kattintva.